• سومین کنفرانس بین المللی مدیریت فناوری برگزار می‌شود

    کد: 7781
    تاریخ: ۱۳۹۲/۰۴/۲۶
    منبع خبر: فناوران اطلاعات
    تعداد بازدید: 565
    سومین کنفرانس بین‌المللی مدیریت فناوری از سوی انجمن مدیریت فناوری ایران در روزهای 19 و 20 آذرماه امسال در جزیره کیش برپا می شود.

    فناوران- منوچهر منطقی رییس این کنفرانس گفت: رویکرد اصلی این کنفرانس دو روزه تبیین رابطه توسعه فناوری و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی است، برای تحقق این امر کنفرانس پنج محور اصلی را گزینش کرده که در طی این دو روز متخصصان داخلی و بین‌المللی آنها را مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهند داد.
    منطقی با اشاره به اینکه بررسی ضرورت‌ها و الزام‌های مدیریت فناوری در بنگاه‌های بزرگ و شبکه‌های همکار آنها به عنوان یکی از محورهای این کنفرانس انتخاب شده است، یادآور شد: از آنجا که‌بنگاه‌های بزرگ اقتصادی نقش پیشرو را در اقتصادهای مختلف ایفا می‌کنند که این نقش در ایران تا حدی مغفول واقع شده، سعی بر این است که طی روزهای کنفرانس تجارب موفق بنگاه‌های بزرگ کشور مستندسازی شده و همراه با تجارب بین‌المللی در این زمینه مورد بحث قرار گیرد.
    وی تصریح کرد: تاثیر سیاست‌های کلان ملی بر توسعه فناوری در بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و شبکه‌های همکار آنها از دیگر محورهای این کنفرانس دو روزه است که طی روزهای برپایی کنفرانس این تأثیرگذاری بررسی شده و علاوه بر آن جاری سازی مدیریت فناوری در سطح مدیریت کلان جامعه نیز دنبال خواهد شد.
    رئیس سومین کنفرانس بین‌المللی مدیریت فناوری گفت: ابعاد مدیریت فناوری و نوآوری، تجاری سازی فناوری، حقوق مالکیت فکری و مکانیزم های تامین مالی فعالیت‌های توسعه فناوری در بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و شبکه‌های همکار آنها به عنوان محورهای دیگر این کنفرانس انتخاب شده است.وی گفت: با توجه به نقش دیپلماسی علمی و فناوری در توسعه همکاری‌های فناورانه بنگاه‌های بزرگ که موجب تحولات اقتصادی بزرگی در سطح همکاری بین کشورها می‌شود، این موضوع به عنوان دیگر محور این کنفرانس تعیین شده است.
    منطقی ادامه داد: از آنجا که بررسی طرح‌های کلان ملی توسعه فناوری که توسط «شورای عالی عتف» مصوب شده به عنوان یکی دیگر از محورهای سومین کنفرانس بین‌المللی و هفتمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری انتخاب شده است در این کنفرانس پیوند این طرح‌ها با بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و شبکه‌ها و نیز تاثیرگذاری آنها در رشد فناوری در سطح ملی به نقد متخصصان گذاشته می‌شود.

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
        • راهنمای تکمیل پروفایل عضویت
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان قزوین می باشد.
مجری: پورتال سامان